logo primeo

15.09.2023

Najlepsze narzędzia do promocji firmy w Internecie

Jak dotrzeć do większej liczby odbiorców i wypromować swoją firmę w Internecie? Odpowiedź na to pytanie kryje się pod dwoma słowami — odpowiedni marketing. Zobacz, z jakich narzędzi Twoja firma może skorzystać, aby zwiększyć swoją rozpoznawalność.

Skutecznych narzędzi do promowania marki osobistej jest bardzo wiele. Na pewno o kliku z nich już słyszałeś lub jesteś w trakcie użytkowania. Z całą pewnością możemy powiedzieć, że reklama w sieci jest ważnym elementem funkcjonowania firmy. Wymagający klienci oraz większa konkurencja sprawiają, że bez względu na to, czy Twoja marka dopiero raczkuje, czy świadczy usługi od dłuższego czasu, powinna promować się w sieci.

Najlepsze narzędzia do promocji firmy w Internecie

Media społecznościowe

grafika_1

 

Promocja w social mediach stała się istotnym punktem prowadzenia firmy. Kluczowym elementem jest zachowanie odpowiedniej komunikacji z klientami. Dlatego na rynku pojawiło się dodatkowe zapotrzebowanie na narzędzia marketingowe, które usprawnią pracę nad prowadzeniem profili na mediach społecznościowych, takich jak: Instagram, Facebook, TikTok czy YouTube.

Jednym z głównych narzędzi do tworzenia content marketingu jest Canva. Znajdziesz tam wiele gotowych szablonów graficznych, zdjęć oraz filmów. Witryna zawiera bibliotekę, w której są udostępniane obrazy, grafiki i fonty. Szablony są wykonane w różnych stylach, więc bez problemu znajdziesz projekty dopasowane do Twojej marki osobistej. W planowaniu postów pomoże Social Champ. Witryna umożliwia zaplanowanie wpisów oraz sprawdzenie wyników udostępnionych postów.

Ciekawą formą reklamy są również podcasty. Wzbudzają nie tylko zaufanie, ale także uczą Twoich odbiorców. Pamiętaj, że dostarczanie użytkownikom wysokiej jakości contentu pozwoli nie tylko na lepsze poznanie marki, ale i korzystnie wpłynie na konwersje Twojej strony www czy mediów społecznościowych. Do montażu podcastu w formie wideo możesz użyć narzędzia HitFilmExpress, który posiada wiele gotowych efektów i jest wystarczająco prosty w obsłudze dla początkujących użytkowników.

W planowaniu promocji ważne jest poznanie potrzeb swojego klienta. Dlatego oprócz tworzenia grafik, istotnym elementem jest publikowanie treści np. na blogu. W celu sprawdzenia tematów, które interesują odbiorców, warto zajrzeć na stronę Answer the Public. Po wpisaniu odpowiednich słów kluczowych narzędzie podpowie, jakie frazy są najczęściej wpisywane w wyszukiwarkę internetową. Odpowiedzi na pytania użytkowników, możesz udostępnić w swoich artykułach, prezentacjach, jak również w postach. Odbiorcy na pewno docenią fachowe porady od eksperta.

Newsletter – marketing

grafika_2

 

Nie zapominajmy również o e-mail marketingu, czyli o komunikacji za pomocą poczty internetowej. Aby zaoszczędzić swój czas, możesz użyć narzędzia Freshmail. Program służy do budowania relacji z klientami za pomocą e-mail marketingu. Oprócz gotowych szablonów newsletterów, narządzie umożliwia tworzenie bazy adresowej oraz weryfikację statystyk.

Wysyłając newsletter należy pamiętać o tym, że e-mail powinien użytkownika zaciekawiać: uczyć, informować o nowych produktach, jak również pokazywać firmę od kuchni. Jeśli chcesz zachęcić odbiorcę do zapisania się do newslettera, możesz podarować mu kod rabatowy lub gratisy do zamówienia.

Pozycjonowanie (SE0) i Kampania Google Ads.

grafika_3

 

Bywa, że w działaniach marketingowych pomijamy podstawowe kwestie, a ciekawe strony www nie są widoczne dla wielu użytkowników. Korzystamy z social mediów czy newsletterów, piszemy artykuły na bloga, a przecież pozycja po wpisaniu odpowiednich słów kluczowych w wyszukiwarkę, jest tak samo ważna.

Jednym z bardziej polecanych rozwiązań w uzyskaniu określonej pozycji jest SEO (search engine optimization). Aby uzyskać zadowalające wyniki trzeba zadbać o optymalizację strony www poprzez odpowiednią architekturę strony www, dobranie odpowiednich słów kluczowych, szybkie ładowanie, responsywność oraz dodanie właściwej treści na bloga. W pozycjonowaniu, na efekty trzeba pracować w dłuższej perspektywie czasowej.

Natomiast, jeśli chcesz osiągnąć lepszą widoczność adresu strony www w krótkim czasie, wystarczy skorzystać z płatnych kampanii Google Ads, gdzie płatność następuje dopiero wtedy, kiedy użytkownik wejdzie w link sponsorowany. W kampanii możesz ustawić limity oraz wyświetlać ją z wykorzystaniem reklam graficznych takich jak zdjęcia, filmy lub linki do produktów w sklepie internetowym. Aby dobrać skutecznie słowa kluczowe możesz skorzystać z Keyword Tool. Jest to darmowe narzędzie powiązane z Google Ads. Dzięki niemu dobierzesz odpowiednie słowa kluczowe do kampanii SEO I SEM.

Influencer marketing

W ostatnim czasie w mediach społecznościowych pojawia się wielu użytkowników, którzy wzbudzają duże zainteresowanie wśród swoich odbiorców. Są to tzw. influencerzy. Często są to osoby, które wystąpiły w programach tv lub wypromowały z sukcesem swój własny kanał w mediach społecznościowych. Warto skorzystać z tej możliwości i nawiązać z nimi współpracę. Takie osoby nie tylko wzbudzają zaufanie, ale również posiadają grupę odbiorców, którzy kierują się podobnymi zainteresowaniami lub wartościami. Przy wybieraniu influencera do współpracy, należy pamiętać o tym, aby jego odbiorcy utożsamiali się z tematyką Twojej marki osobistej, produktu czy usługi.

Podsumowanie

Internet posiada coraz więcej narzędzi do działań marketingowych. Jeśli chcemy rozwijać firmę w sieci, powinniśmy sięgać po nowoczesne rozwiązania. Dzięki odpowiednim narzędziom możemy pozyskać nowych klientów, zwiększyć swoje przychody oraz pozycję na rynku, a także po prostu ułatwić swoją pracę.

Pamiętajmy jednak o tym, żeby narzędzia wybierać w oparciu o indywidualne potrzeby firmy. Często zastanawiacie się, z ilu narzędzi korzystać? Czy powinienem mieć kanały we wszystkich social mediach? Oraz jak znaleźć na to wszystko czas? Otóż nie ma tu odpowiedzi wyrażonej w liczbach. Natomiast tak samo jak nie trzeba korzystać z wszystkich rozwiązań, tak korzystanie tylko z jednego również nie będzie dobrym pomysłem. Najlepiej znaleźć złoty środek, unikając przesady. Ważne jest to, żeby dobrane rozwiązania pomagały w osiągnięciu wymarzonego celu.

Jeżeli wy również macie sprawdzone narzędzia, z których korzystacie – podzielcie się nimi z nami. Napiszcie do nas wiadomość e-mail, a my dodamy informację o tym narzędziu do tego artykułu.

Udostępnij

Najlepsze historie

 • 5 gigantów Doliny Krzemowej. Zobacz więcej

  5 gigantów Doliny Krzemowej.

  11.11.2020

  Udaj się z nami w wirtualną podróż i dowiedz się, co najbardziej zaskoczyło nas w siedzibie Google, Apple, Facebook, Intel i Netflix!

  Ponieważ w obecnych czasach podróżowanie zostało mocno ograniczone, postanowiliśmy zabrać Was w wirtualną podróż po siedzibach słynnych firm z Doliny Krzemowej. Z artykułu dowiecie się też, co najbardziej nas zdziwiło, zaskoczyło i zachwyciło w odwiedzanych miejscach. Jesteście gotowi? Ruszajmy!

 • Jak wstawić standardową mapę Google na stronę www? Zobacz więcej

  Jak wstawić standardową mapę Google na stronę www?

  13.07.2020

  Mapy Google to jedna z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych usług nie tylko w skali tej marki, ale generalnie pośród wszystkich dostępnych w przeglądarkach internetowych lub smartfonach.

 • Co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na otworzenie sklepu internetowego? Zobacz więcej

  Co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na otworzenie sklepu internetowego?

  16.04.2020

  Czy na pewno jesteś gotowy na założenie własnego sklepu internetowego? W końcu potrzeba do tego naprawdę sporo wiedzy i to nie tylko tej związanej ze sprzedawanymi produktami. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad na temat tego, co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na otworzenie sklepu internetowego. Zatem przestań się obawiać, tylko rozpocznij swoją przygodę z e-commerce.

Dla wygody użytkownika oraz w celach statystycznych, strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na niej, akceptujesz zasady polityki prywatności & cookies.