logo primeo

25.10.2022

Zainfekowana strona www? Czyli jak zapobiegamy kradzieży danych.

Zawirusowana strona www to koszmar niejednego właściciela witryny. Z roku na rok szkodliwe oprogramowanie staje się coraz bardziej zaawansowane. Wirusy nie tylko mogą uszkodzić stronę www, ale także przejąć dostęp do poufnych danych bez wiedzy użytkownika. Aby uchronić się przed potencjalnym zagrożeniem cyberbezpieczeństwa stron i sklepów naszych klientów, stosujemy odpowiednie środki blokujące szkodliwe ataki.

Zainfekowana strona www? Czyli jak zapobiegamy kradzieży danych.

Jak rozpoznać i usunąć złośliwe oprogramowanie?

W ostatnim czasie dla jednego z naszych klientów usunęliśmy złośliwe oprogramowanie ze strony www. O tym, że strona internetowa została zawirusowana, wiedzieliśmy już po przejrzeniu kodu źródłowego. Aby upewnić się w rozpoznaniu przyczyny, dodatkowo użyliśmy jednego z narzędzi skanujących strony www pod kątem wirusów. Witryna klienta została zainfekowana przez złośliwy kod, który powodował przekierowania z linków strony internetowej na zewnętrzne serwisy. Powodem zawirusowania były stare wersje wtyczek zawierające luki w zabezpieczeniach i brak regularnych aktualizacji silnika strony.

 

Aby usunąć złośliwe oprogramowanie ze strony www, wykonaliśmy następujące czynności, takie jak:

 • utworzenie kopii zapasowej danych na wypadek ich ewentualnej utraty lub niepożądanej modyfikacji,
 • przeanalizowanie bazy danych serwisu pod kątem występowania złośliwego kodu,
 • kompleksową weryfikację funkcjonalności strony i poprawności wyświetlania,
 • zmianę danych dostępowych do bazy danych,
 • wdrożyliśmy dodatkowe metody zabezpieczeń takie jak: certyfikat SSL, uwierzytelnianie dwuskładnikowe, generowanie silnych haseł, niestandardowe adres formularzy logowania, bieżące aktualizacje oprogramowania i modułów dodatkowych, reguły blokowania adresów IP wykazujących nadmierny ruch.

Liczba złośliwych ataków na strony www z roku na rok rośnie. Dlatego, jeśli podejrzewasz, że Twoja witryna internetowa została zainfekowana, skontaktuj się z nami.

Kontakt

Udostępnij

Najlepsze historie

 • 5 gigantów Doliny Krzemowej. Zobacz więcej

  5 gigantów Doliny Krzemowej.

  11.11.2020

  Udaj się z nami w wirtualną podróż i dowiedz się, co najbardziej zaskoczyło nas w siedzibie Google, Apple, Facebook, Intel i Netflix!

  Ponieważ w obecnych czasach podróżowanie zostało mocno ograniczone, postanowiliśmy zabrać Was w wirtualną podróż po siedzibach słynnych firm z Doliny Krzemowej. Z artykułu dowiecie się też, co najbardziej nas zdziwiło, zaskoczyło i zachwyciło w odwiedzanych miejscach. Jesteście gotowi? Ruszajmy!

 • Jak wstawić standardową mapę Google na stronę www? Zobacz więcej

  Jak wstawić standardową mapę Google na stronę www?

  13.07.2020

  Mapy Google to jedna z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych usług nie tylko w skali tej marki, ale generalnie pośród wszystkich dostępnych w przeglądarkach internetowych lub smartfonach.

 • Co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na otworzenie sklepu internetowego? Zobacz więcej

  Co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na otworzenie sklepu internetowego?

  16.04.2020

  Czy na pewno jesteś gotowy na założenie własnego sklepu internetowego? W końcu potrzeba do tego naprawdę sporo wiedzy i to nie tylko tej związanej ze sprzedawanymi produktami. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad na temat tego, co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na otworzenie sklepu internetowego. Zatem przestań się obawiać, tylko rozpocznij swoją przygodę z e-commerce.

Dla wygody użytkownika oraz w celach statystycznych, strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na niej, akceptujesz zasady polityki prywatności & cookies.